bilisimweb

Son Eklenenler

Arduino ile POT kontrolü ASP.NET Listbox Kayıt Uygulaması ASP.NET Hesap Makinesi Uygulaması ASP.NET Göster-Gizle Uygulaması ASP.NET Ehliyet Uygulaması ASP.NET Textbox Kontrolü ASP.NET Label Kontrolü Alev Efekti PWM ile LED Parlaklık Kontrolü Buton İle LED Yakma Kara Şimşek Uygulaması Kondansatörler Javascript Dersleri-3 Javascript Dersleri-2 Javascript Dersleri-1 Dirençler Admin-paneli-2 Admin-paneli-1 Veritabanı Listeleme Veritabanı Kayıt Ekleme 2-Site Yönetimi Asp Dosyası çalıştırma DW babyweb server ayarları SQL Kodlamaya giriş SQL Değişken Tipleri SQL Dili yapısı Veritabanında Sorgulamalar Access Veri Türleri Ders-5 Menü İşlemleri Ders-4 Kutu Modeli Ders-3 Stil Şablonu Özellikleri Ders-2 CSS Birimleri Stil Şablonları Ders-11 Çoklu Ortam Araçları Ders-10 Çerçeveler Ders-9 Formlar Ders-8 Tablolar Ders-7 Bağlantı Oluşturma Ders-6 Metin Biçimlendirme Ders-5 Listeleme MS Word Uygulama-7 4-Doğru Akım Ölçü Aletlerine Ait Semboller 2-İletken ve Yalıtkanlar 1-Ölçme ve Ölçü Aletleri MS Word Uygulama-6 MS Word Uygulama-5 MS Word Uygulama-4 MS Word Uygulama-3 MS Word Uygulama-2 MS Word Uygulama-1 Normalizasyon-Üçüncü Normal Form Normalizasyon-İkinci Normal Form Normalizasyon-Birinci Normal Form Ders 6: Donanım Kartları 5-Sabit Diskler Kısıtlayıcılar Veritabanına Giriş USB Kabloları: Hangisi ne işe yarıyor? Geleceğe bir Led de SEN YAK Arduino Kartımızı Tanıyalım Bread Board Kullanımı Hiberfil.sys ve pagefile.sys PHP APACHE MYSQL kurulumu Neden PHP Ders 2:Arduino Yazılımı Ders 1:Arduino Nedir? Ders 4:İnternet Ortamı ve Web Tasarımı Ders 3:Web Sitesi Taslağı Oluturmak Ders 2:Web Tasarım Temel İlkeler Ders 1:İnternet Ders 4:Kasalar Ders 3:Bellekler Ders 2: İşlemciler Ders 1: Anakartlar

Ders 1:Arduino Nedir?

Arduino nedir?

Arduino sistemi açık kaynak kodlu elektronik ile programlamayı birleştiren bir geliştirme sistemidir.

Arduino ile kolay bir şekilde çevresiyle etkileşime girebilen sistemler tasarlanabilir. En basit haliyle ortamın ısısını, ışık değerini, ses seviyesini, hareket gibi değerler algılanarak karşılığında istediğimiz sonucu alabiliriz.

Örneğin; Ortamın ışık değerini alarak lambamızın karanlıkta yanmasını aydınlıkta kapalı kalmasını sağlayabiliriz.

İlerleyen zamanlarda tek tek örnekler yapacağımız bu sistemde yapabileceklerimize geçmeden önce sistemi iyi tanımak gerekmektedir.

Arduino yu bir araç olarak düşünebiliriz. Her ne kadar birçok şeyi yapabileceğimiz gibi bazı şeyleride yapamayız. Android,Windows , Linux gibi işletim sistemlerini üzerinde çalıştıramayız.

Sıfır programlama bilgisi ve sıfır elektronik bilgisi ile Arduino sistemini öğrenmemiz oldukça zor olacaktır. O yüzden bu sisteme geçmeden önce öncelikle biraz elektronik bilgisini geliştirmeli ardından C programlama diline en azından giriş yapmamız gerekmektedir.

Bu bilgileri verdikten sonra bir sonraki dersimizde Arduino yazılımı ve kartı hakkında bilgiler vereceğim.

İyi günler dilerim…

 


107.22.109.65


Bu Konu Hakkında Yapılan Yorum Sayısı (0)